Pita s špinačo

Pita s špinačo lahko kuhate kadar koli v letu, pri čemer uporabljate sveže in zamrznjene zelenjavo kot glavno sestavino. Testo za špinačno pito lahko kupite v trgovini, ki je že pripravljena, in kot dodatek k polnjenju dodajte sir ali meso.

Recept za pito s špinačo in skuto

Sestavine:

Priprava

Peč se segreje do 190 stopinj. Čebulo zmeljemo in se zmešamo s česnom. Zmes čebule v oljčnem olju ocistite, dokler ni jasno. Medtem v skledo mešajte skuto s sirom, jajci, soljo, poprom in muškatnim oreščkom. Dodamo tudi ocvrto čebulo.

Iz odmrznjenega špinača iztisnemo prekomerno vlago. Dodajte špinačo na maso skuta in ponovno dobro premešajte.

Testo se valja na površini s prahom v kvadratu s stranico 30 cm. Vložite testo v oljno mazano obliko s premerom 22 cm. Na dnu testa položite polnilo in ga pokrijte s preostalim testo na vrhu. Pecivo pecemo s špinačo 45 minut, preden se pustimo, da se minute ohladi za 5-7 let.

Grška pita s špinačo in brynzo

Sestavine:

Priprava

Pečico segrejte na 180 stopinj. Podmazujte obliko s premerom 22 cm.

V ponvi segrejte oljčno olje in poprskajte čebulo s česnom. Ko je čebula čista, ji dodajte zdrobljeno zeleno čebulo in špinačo. Po dveh minutah bo špinača poravnala in več vode se bo oblikovalo - potrebno ga bo iztegniti.

Medtem ko se špinača ohladi, se v posodo razreže ricotta z naribanim sirom in feta. Dodajte jajčni in mlet črni poper v mešanico sira.

Vsaka od listov testa Filo je bila pripravljena v obliki in namaščena z olivnim oljem. Na vrhu osnove testa razdelite sira in napolnite špinačo. Pokrivamo vrh testa s testom.

Postavite posodo v pečico. Po 30-40 minutah, ko bo testo postalo zlato, bo torta pripravljena.

Pripravite takšno pito s špinačo in se lahko nahajate v multivarku, zato vklopite način "Pečenje" 40 minut, nato pa obrnite torto na drugo stran in rjavo za nadaljnjih 20 minut.

Pita s špinačo in piščancem

Sestavine:

Priprava

Čebula se ocvrsti s piščancem do kuhanja. Dodajte moko na ponev in napolnite juho. Nadaljujte kuhanje, dokler ne nastane gosta kremasta omaka na ponvi. Dodajte odmrznjeno in naguban špinačo, limonino lupino, sir in razrezano zelenjavo v omako. Dopustili smo, da se polnjenje ohladi.

V vmesnem času na površini, prašni prašni, pomešajte lignje. Kot rezultat, moramo dobiti 2 sloja testa: eno, večje, na dnu pita, in drugo, po velikosti, za vrh. V mastno obliko položimo večji sloj testa, porazdelimo ohlajeno polnjenje na vrhu in pokrijte torto z še enim delom testa. Mazite vrh torte z maslom in potresemo s semeni sezama. Posodo je treba kuhati 30 minut pri 190 stopinjah.